ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent Rīgas Dizaina tirgus pieredze ierobežojumu laikā – Drošas tirdzniecības koncepcija
Pēdējo 14 dienu kumulatīvā saslimstība

Rīgas Dizaina tirgus pieredze ierobežojumu laikā

Rīgas Dizaina tirgus ir vieta, kur satikt dizainerus un iegādāties zīmolus no visas Baltijas. Pirms Covid-19 pandēmijas Rīgas Dizaina tirgu varēja sastapt katru mēnesi, ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas pilsētās. Tirgus organizatori vienkopus piedāvā gan mūsdienīgus apģērbus, gan rotas un aksesuārus.

Tirdzniecības ierobežojumu laika pieredzē dalās Rīgas Dizaina tirgus organizatore Māra Narcise.

“Lielākais izaicinājums bija ierobežotais tirgotāju skaits – tas ļoti ietekmēja motivāciju organizēt tirdzniecību. Tirgus apmeklētāji no mums sagaida labu kvalitātes standartu – sākot no plašā sortimenta, kvalitatīvām precēm, beidzot ar iespēju pielaikot apģērbus un aksesuārus. Tad, kad bija noteikts 20 tirgotāju slieksnis, sapratām, ka nav iespējams izmaksu ziņā nosegt kvalitatīva pasākuma izmaksas. Kā arī ar 20 tirgotājiem ir ļoti sarežģīti piesaistīt apmeklētājus, kuri ir pieraduši dizaina tirgū izvēlēties sev garderobi 70 tirgotāju stendos. Otrs izaicinājums – tirgotāji nevēlas strādāt ārā, jo tad tirgus ir atkarīgs no laika apstākļiem, vēja, lietus, gaisa temperatūras, kas ir papildu riski.”

“Kopš ir izstrādāts drošas tirdzniecības koncepts un tirdziņi vispār var notikt, jau ir diezgan labi un saprotami – galvenais, lai varam strādāt un visiem tiek paskaidrots, ar kādiem loģiskiem un saprotamiem noteikumiem varēsim strādāt. Labi, ka tika atceltas šis 20 tirdzniecības vietu noteikums.”

“Tā kā man ir vairāku gadu pieredze tirgu organizēšanā, ir vairākas lietas, ko būtu labi mainīt uz rudeni, piemēram, samazināt prasību par 25 m2 uz cilvēku iekštelpu tirdzniecībā, un to, ka brīvā dabā notiekošs tirgus ir jānorobežo. Ļoti gribētu vēl precīzākus nosacījumus tirdzniecībai telpās – papildu varbūt kādu noteiktu gaisa kvalitātes mērījumu vai tirdzniecības kopējo platību. Jo rudenī tirgotājiem un arī pircējiem nebūs komfortabli tirgoties ārā.”

“Jūlija beigās plānojam tirdziņu Cēsu pilsētas svētkos – ar nepacietību gaidām iespēju atkal satikties ar saviem pircējiem un tirgotājiem.”