ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent “Elvi Latvija” pieredze ierobežojumu ieviešanā – Drošas tirdzniecības koncepcija
Pēdējo 14 dienu kumulatīvā saslimstība

“Elvi Latvija” pieredze ierobežojumu ieviešanā

Veikalu tīkls “Elvi” ir nacionālais pārtikas mazumtirdzniecības tīkls, kas darbojas pēc franšīzes principa un jau 21 gadu ar vienotu zīmolu apvieno mazos un vidējos tirdzniecības uzņēmumus visā Latvijā, nemainīgi saglabājot misiju – būt par savējo Latvijas ražotājiem, tirgotājiem un iedzīvotājiem.

Pieredzē, kā noritējusi pielāgošanās dažādajiem ar tirdzniecības ierobežojumiem, stāsta SIA “Elvi Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine.

Kā noritēja drošas tirdzniecības koncepta ieviešana ikdienā?

“Covid-19 pandēmija visai mūsu sabiedrībai ir pārbaudījums, kas iemācījis sadzīvot ar nezināmo un domāt plašāk – pandēmijas laiks ir bijis dažādu pavērsienu pilns. Pārtikas mazumtirdzniecības nozarei bija jāievieš virkne izmaiņu, jāpastiprina epidemioloģiskās drošības normas, jāpielāgo jauniem darba apstākļiem veikalu vide un, pats svarīgākais, jāizdomā risinājumi, kā garantēt darbinieku drošību šajos sarežģītajos un grūti prognozējamajos apstākļos. Šīs iniciatīvas, protams, prasīja gan laiku, gan finansiālos ieguldījumus, tomēr vienlaikus ļoti skaidri parādīja, ka pats svarīgākais resurss uzņēmumam ir cilvēki – atbildīgi, rīcībspējīgi, enerģiski darbinieki, kas ir gatavi pielāgoties situācijai, lemt, organizēt, rīkoties un pārkārtot savu ikdienu gan uzņēmuma, gan sabiedrības kopējo mērķu sasniegšanai.

Vienlaikus pandēmijas laiks ir bijis arī ļoti radošs un licis būt kreatīviem, lai atrastu jaunas perspektīvas zīmola attīstībai. Pandēmijas laikā esam attīstījuši sadarbību ar Latvijas Pastu un esam vienīgais uzņēmums, kas nodrošina pirmās nepieciešamības preču piegādes Latvijas viensētām. Izvērtējot pieprasījumu pēc epidemioloģiski drošas ēdināšanas, nupat esam uzsākuši gatavo ēdienu pašapkalpošanās automātu uzstādīšanu, piedāvājot klientiem iegādāties drošus, rūpnieciski fasētus salātus, pusdienu komplektus un zupas ēdienu automātā. Pandēmijas laiks ir bijis labvēlīgs šo projektu attīstībai, jo visiem – gan uzņēmumiem, gan klientiem – licis ieraudzīt jaunas perspektīvas.”

Kā vērtējat pielāgošanos?

“Esam franšīzes tīkls, kas apvieno vairākus desmitus mazo un vidējo tirdzniecības uzņēmumu visā Latvijā, un pandēmijas laikā ļoti novērtējām franšīzes sadarbības modeļa priekšrocības. SIA “Elvi Latvija” kā franšīzes devējs uzņēmumiem nodrošināja savlaicīgu informācijas apriti, nepieciešamo dokumentu izstrādi un tirdzniecības nozarei aktuālo jautājumu aizstāvību dažādas diskusijās ar lēmējvaras un izpildvaras pārstāvjiem, savukārt veikalu īpašnieki parūpējās par praktiskajām izmaiņām, radot efektīvu simbiozi drošai un atbildīgai tirdzniecības nodrošināšanai.

Protams, pielāgošanās dzīvei jaunā ritmā visiem prasīja daudz enerģijas, taču kopumā situācijai esam adaptējušies labi. Visā plašajā veikalu tīklā ir bijuši tikai daži darbinieku inficēšanās gadījumi, kas, turklāt, notikuši ārpus darba vietas atvaļinājumu laikā vai no slimiem tuviniekiem. Tas apliecina – mūsu ieviestās darbinieku drošības sistēmas ir efektīvas. Arī sadarbībā ar tirdzniecības drošību kontrolējošajām situācijām būtiski pārkāpumi nav konstatēti nevienu reizi, turklāt svarīgākais uzticama un veiksmīga darba rādītājs – pircēju skaits veikalos ir pieaudzis. Tas apstiprina – Latvijas cilvēki mums uztic ne vien savam ģimenes galdam nepieciešamo produktu sagādāšanu, bet arī pašu svarīgāko – savu veselību!”

Kā redzat tirdzniecības nākotni – vai kādi ierobežojumi ir uz palikšanu?

“Pircēju paradumi mainās ļoti lēni, taču, reiz mainījušies tie mūsu sadzīvē paliek uz ilgāku laiku. Tā, ka šajā laikā ir mainījusies ne vien veikalu vide, bet arī pircēju uzvedība, pandēmijas laiks noteikti nesīs paliekošas pārmaiņas mūsu sabiedrībā. Kopš pandēmijas sākuma lielākā daļa cilvēku veikalus apmeklē retāk, vienā iepirkšanās reizē pērk vairāk preču un izvēlas apmeklēt nelielus piemājas veikalus, kur vienkopus var ātri nopirkt visu ikdienai nepieciešamo. Tāpat pircēji veikalos izturas daudz piesardzīgāk, ievēro distanci no līdzcilvēkiem, nedrūzmējas vienuviet. Rindas pie veikaliem un kasu zonā ir iemācījušas arī lielāku pacietību. Domājams, šie paradumi nemainīsies vienā mirklī.

Pārtikas veikalos preču aprites zonā, neatkarīgi no Covid pandēmijas, vienmēr ir ievēroti augsti tīrības un dezinfekcijas standarti, taču, šī pandēmija, visdrīzāk, par normu būs padarījusi arī jaunus standartus klientu ērtību nodrošināšanai – gan roku dezinfekcijas līdzekļi, gan ratu dezinficēšana, gan organiskā stikla aizsargbarjeras veikalu vidē manīsim vēl ilgi. Lai arī par vienu no gaidītākajiem atvieglojumiem kļuvusi sejas masku lietošanas atcelšana, domājams, ka arī pēc pandēmijas beigām cilvēks sejas maskā uz ielas nevienam vairs neraisīs izbrīnu – tieši pretēji, pandēmija ir iemācījusi mums visiem vairāk rūpēties par savu veselību, izvērtēt savu ikdienu un pieņemt atbildīgākus lēmumus, un tas noteikti ir uz palikšanu!”