ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent Atvērti veikali ārpus tirdzniecības centriem – Drošas tirdzniecības koncepcija
Pēdējo 14 dienu kumulatīvā saslimstība

Atvērti veikali ārpus tirdzniecības centriem

Pēc 1. aprīļa Ministru kabineta sēdes tika lemts, ka no 7. aprīļa pastiprinātas drošības apstākļos darbu klātienē var atsākt visi veikali ārpus lielajiem tirdzniecības centriem (ar kopējo tirdzniecības platību zem 7000 m2) un tirdzniecība var noritēt āra tirgos, gadatirgos un ielu tirdzniecībā.

Visās šajās tirdzniecības vietās (ikvienā veikalā, neatkarīgi no tā izmēra un tirgojamo preču klāsta) jāievēro šādas drošības prasības:


  • jālieto mutes un deguna aizsegs;

  • pirms ienākšanas tirdzniecības vietā, jāizlasa informācija par maksimāli pieļaujamo apmeklētāju skaitu;

  • pie ieejas jāpaņem rati, grozs vai iepirkuma soma, ja tie nav pieejami – uzgaidi;

  • dodoties uz veikalu, sagatavo iepirkumu sarakstu iepriekš – tas palīdzēs samazināt uzturēšanās laiku veikalā;

  • iepirkšanos organizē retāk;

  • dodies uz veikalu viens;

  • centies pēc iespējas neilgāk uzkavēties tirdzniecības vietā.


Tirgotājiem un pircējiem noteikto prasību ievērošanu kontrolēs Valsts un pašvaldību policija, kā arī Patērētāju tiesību aizsardzības centram noteiktas tiesības kontrolēt prasību ievērošanu par maksimāli noteikto apmeklētāju skaitu un iekšējās kontroles sistēmas epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanu.

Ekspertu ieskatā cilvēku pulcēšanās risks tirdzniecības centros ir pārāk augsts, tāpēc lielos tirdzniecības centros atļauta tikai pakalpojumu sniegšanas vietu un atsevišķu veikalu veidu darbība, saglabājot visas līdzšinējās epidemioloģiskās drošības prasības tirdzniecības vietu darbībai, un vienlaikus atceļot distances tirdzniecībā iegādātu preču izsniegšanu veikalos.